Localnicii din zonele mărginaşe ale Râmnicului se plâng de modul în care utilajele primăriei au efectuat operaţiunile de deszăpezire pe câteva zeci de străzi. O parte din plângeri au fost direcţionate direct cătree profilul de Facebook al primarului Emilian Frâncu, locuitorii considerându-l pe acesta vinovat de modul în care angajaţii Direcţiei Administraţia Domeniului Public şi-au făcut treaba. „Priviţi domnule primar modul cum îşi fac treaba cei plătiţi din bani publici la lucrările de deszăpezire pe străzile oraşului, de exemplu strada Poenari. Aşa arată o stradă deszăpezită astăzi 26 ian 2014 la ora 10 . Anul trecut v-am lăudat pentru modul în care s-a facut deszăpezirea, însă acum …” , îşi arată dezamăgirea, Dana Stanciu, o localnică de pe strada Poenari. Mai mult soţii Poenaru au un copil cu dizabilităţi, în cazul unui eveniment nefericit, solicitarea unei ambulanţe devenind un adevărat chin.
pixwell_single_like(); ?>



















Nu exista un utilaj de dezapezire pe nici o artera principala a orasului , nu mai zic pe cele secundare. S au platit bani grei pt contractele de dezapezire din bani publici , unde sunt Francule serviciile platite din banii nostrii ? Esti un escroc ordinar !
Asa va trebuie, pentru ca ati votat cu papucii, nu cu capul. La asa locuitori, asa primar.