AS Popeşti a fost performera ultimei runde a campionatului şi a sezonului. Formaţia din comuna administrată de Aurora Măgură a reuşit să se impună cu scorul de 3-1 la Dăeşti şi a profitat de faptul că Progresul Măldăreşti a pierdut la Pietrari (3-0). Poliţiştii echipei din Pietrari şi-au respectat promisiunea, nu au făcut nicio concesie colegilor de la Măldăreşti. Golgheterii Cătalin Pripor şi Alin Roşianu au făcut diferenţa. Pripor a marcat de două ori, iar Roşianu o dată, împotriva celor de la Progresul. AS Popeşti a primit titlul şi medaliile de campioană la Dăeşti din partea preşedintelui AJF, Adrian Comănescu. Trupa coordonată de Radu Iordache a promovat în Liga a V-a.
pixwell_single_like(); ?>
AS Popeşti a primit titlul şi medaliile de campioană
Posted by
Andrei Bacalu
29 iunie 2022
Distribuie pe
Distribuie pe
Lasă un răspuns Anulează răspunsul
Ai întrebări?
Ne găsești pe rețelele sociale sau pe pagina de Contact și revenim cu răspuns în cel mai scurt timp.



















Lasă un comentariu