Ploile au făcut din nou ravagii în judeţ, pompierii vâlceni fiind nevoiţi să intervină într-un timp foarte scurt pentru a salva vieţile oamenilor. Ei au fost chemaţi în acest week-end să salveze patru persoane din Budeşti. Este vorba de o femeie care a fost surprinsă de viituri în maşină, dar şi de trei bătrâni ce nu mai puteau ieşi din case. Unul dintre bătrâni era grav bolnav, iar în camera unde se afla apa ajunsese la circa 60 de cm. Atât bolnavul, cât şi celelalte trei persoane au fost preluate de echipajele SMURD, care le-au acordat îngrijiri medicale.
pixwell_single_like(); ?>



















Lasă un comentariu