Locuitorii și instituțiile din zona centrală a municipiului Râmnicu Vâlcea vor rămâne fără apă caldă și agent termic, joi, 25 iunie 2026, între orele 07:00 și 19:00.
Societatea CET Govora SA a anunțat că întreruperea este necesară pentru eliminarea unei avarii apărute la conducta de circuit primar tur DN300, pe strada General Magheru, în zona BIG și BCR.
Vor fi afectați consumatorii racordați la punctele termice PT18 Cozia, PT19 Prefectură, PT20 Bloc K, PT21 Argeș și PT22 Filipin, precum și numeroase instituții și agenți economici din zonă, printre care Primăria Râmnicu Vâlcea, Tribunalul Vâlcea, Judecătoria Vâlcea, Biblioteca Județeană, Casa de Sănătate, Administrația Județeană a Finanțelor Publice, Hotel Castel și Hotel Ramada.
Reprezentanții CET Govora își cer scuze pentru disconfortul creat și dau asigurări că vor lua toate măsurile necesare pentru finalizarea lucrărilor într-un timp cât mai scurt și reluarea furnizării serviciului.
pixwell_single_like(); ?>




















Lasă un comentariu