La Rm. Vâlcea a avut loc
La sfârșitul săptămânii trecute, în municipiul Rm. Vâlcea, a avut loc un eveniment monden așteptat de mai toată suflarea orașului: nunta fiicei primarului Mircia Gutău – Cristina cu Bogdan – fiul renumitului medic ginecolog vâlcean Marian Stoica. Ea s-a încheiat în zorii zilei de duminică , în fastuoasa SalăPolivalentă, din municipiul capitalăde județ. Evenimentul care l-a unit pentru totdeauna pe Bogdan Stoica cu Cristina Gutău, a demonstrat că mai existănunți ca-n povești și că romantismul și iubirea adevăratăn-au dispărut. Cei doi tineri au devenit soți și în fața lui Dumnezeu, După ce s-au că sătorit religios, sâmbătă, la ora 18:30, la Biserica „Toți Sfinții”. Oficierea religioasăa fost făcutăde un sobor de preoți, aflați de-a dreapta și de-a stânga Prea Sfinției sale Gherasim Cristea, episcopul Râmnicului. Nașii însurățeilor, Carmen și Ion Ariton, le-au dorit finilor îndrăgostiți fericire, sănătate, dar și o viațăîmbelșugată. Nașul Ion Ariton este fostul prefect al Sibiului, prieten cu primarul nostru. Ceremonia a fost extrem de emoționantă, iar cuplul a fost admirat și ovaționat de peste o mie de persoane, oaspeți de seamăautohtoni și invitați din alte regiuni ale țării. Mireasa, Cristina Gutău, a purtat o rochie lungă, bătutăcu pietre, alături de Bogdan, care a fost elegant ca întotdeauna. Puțin După ora 20:00, mirii au pășit fericiți în sala în care a avut loc petrecerea. Patru domnișoare de onoare țineau mândre trena miresei. Cei doi soți s-au așezat la masăși au fost felicitați rând pe rând, de invitații evenimentului. Au urmat muzică de toate genurile, dans, antren și mulțumire. Organizatorul evenimentului a fost o firma de specialitate din Sibiu, sala care a găzduit petrecerea fiind decoratăîn două culori: alb și roz; culori în care a fost decorat și tortul mirilor. De asemenea, pe mese s-au aflat florile preferate ale miresei: trandafirii. Partea tehnică a petrecerii s-a aflat sub directa coordonare și îndrumare a vâlceanului nostru – renumitul maestru Costică Ionescu, devenit impresar profesionist, care a urcat pe scena mondenității cântăreți de prestigiu, printre aceștia remarcându-se Marcel Pavel, trupa No Mercy, interpretele de muzică popularăromânească – olteanca Nineta Popa și bucovineanca Viorica Macovei, acompaniați de un taraf și o formație (anonimă) de muzică ușoarăce au încântat și desfătat audiența. Am lăsat la urmă, ca o surpriză, prezența în scenăa cântăreței Lavinia (ex- Spicy), pe care auditoriul a fost obișnuit săo vadă, în duet cu îndrăgitul interpret Marcel Pavel. Fost manechin, Lavinia a făcut parte din trupa Spicy alături de Doinița Veleanu, care s-a măritat între timp. Cele două au devenit cunoscute cu melodia „Mi-e frică , mi-e frică sădorm singurică „. Bruneta a început o carierăsolo, având în palmares duete cu Marcel Pavel, Korekt și mulți alții. Nicu Ghearăeste „nenea” din spatele lumii mondene din București: Adi Mutu și Consuelo, Lavinia și Doinitza (ex-spicy), finanțatorul lui Marcel Pavel, prieten cu Romică Îociu, etc și cam interlop el așa, dar dovedește că are mânăbună. Lavinia se aflăpe poziția 37 în topul celor mai dorite femei din România, intrând în grațiile multor playboy de București, dar nici cei vâlceni nu sunt de ignorat. Prea mulți ochi de bărbați îi urmăreau mișcă rile trupului, ferindu-se vădit de a fi remarcați de consoartele lor ce nu-și dezlipeau ochii, cu mulțumire, de pe cuplul sărbătorit. Frumusețea tinerei familii, le hipnotizase. Acum, După trecerea evenimentului, păstrând intimitatea celor petrecute, prea multe lucruri nu se mai pot dezvălui opiniei publice, așa că vălăsăm săvăsatisfaceți curiozitatea consultând realitățile imortalizate în fotografii, cu această ocazie. La nunta anului, am fost și noi prezenți și, folosindu-ne de acest prilej mediatic, le mai transmitem, încă odată, celor doi frumoși care și-au împletit destinul pentru tot restul vieții, în anul 2008, CASĂ DE PIATRĂ, COPII FRUMOȘI (ca ei!) și tradiționalul „La mulți ani, fericiți!”
pixwell_single_like(); ?>


















Lasă un comentariu