Unul dintre obiectivele actualului lider al Organizaţiei Municipale a PSD Rm. Vâlcea, Gigi Matei, a fost de a reorganiza partidul din temelii. Lucrul acesta a fost dus la îndeplinire, iar acum, la finalul mandatului său, el şi-a propus să deschidă două noi sedii ale PSD-ului în cartierele Ostroveni şi Nord. După eforturi umane, dar şi financiare extrem de mari, social-democratul Gigi Matei a reuşit să facă acest lucru, săptămâna viitoare având loc inaugurarea noului sediu din cartierul Ostroveni, urmând ca în scurt timp să fie inaugurat şi cel din Nord. „Pot spune că este un vis al meu devenit realitate. Am promis că voi face acest lucru şi l-am realizat. Săptămâna viitoare vom inaugura sediul din Ostroveni, care este vizavi de Şcoala nr. 13 şi unde râmnicenii din acest cartier ne pot contacta oricând. Urmează şi cel din Nord pentru că nu cred că are rost să mai facem vreunul în Centru atât timp când sediul nostru judeţean este aici” – ne-a declarat preşedintele PSD Rm. Vâlcea, Gigi Matei.
CLAUDIA STANCIU
pixwell_single_like(); ?>



















Lasă un comentariu