Pompierii militari intervin la aceasta ora pentru stigerea unui incendiu ce a izbucnit pe platforma Oltchim unde ard deseuri de mase plastice.
Pentru acesta au fost alocate 3 autospeciale de stingere cu apă și spumă , 1 container tip cisternă și 1 autospecială CBRN.
Ard aproximativ 700 mp iar în prezent se lucrează pentru localizarea și stingerea acestuia.





















Lasă un comentariu