Deși avea viitorul înainte și multe lucruri de făcut, Diana F. a ales moartea. Ea era o tânără, din Vâlcea, care se stabilise de câțiva ani în Sibiu.
Diana a fost găsită pe un teren viran din apropierea străzii Săcel din Sibiu, luni seara, în jurul orei 18:45, spânzurată de un copac. Apropiații spun că suferea de depresie și că în ultima vreme era tot mai tristă. Așa că a decis să își curme suferința sufletească și a ales sinuciderea.
Cadavrul a fost preluat în vederea efectuării necropsiei. Polițiștii au deschis dosar penal privind uciderea din culpă.
„La nivelul Poliției Municipiului Sibiu, s-a deschis un dosar de cercetare penală privind săvârșirea infracțiunii de ucidere din culpă, urmând a fi stabilite toate circumstanțele în care a survenit decesul femeii”, a declarat Elena Welter, purtătorul de cuvânt al IPJ Sibiu, potrivit Ora de Sibiu.
Familia și apropiații Dianei sunt șocați. Mesajele de condoleanțe curg pe rețelele de socializare: „Dumnezeu sa te odihnească în pace, suflet bun, nu te vom uita niciodată văruța”, „Dumnezeu sa te odihnească în pace”, „Doamne ferește! Dumnezeu să o ierte!”, „Condoleanțe familiei o tânără plină de viață, frumoasă, harnică. Păcat că nu și-a putut depăși depresia”, „Dumnezeu să o ierte”, „Dumnezeu să te ierte, Diana! Condoleanțe întregii familii și Dumnezeu să vă întărească”, „Dumnezeu să o ierte, o durere cumplită pentru părinți”, „Doamne, Doamne, sora mea. Multă durere, e cumplit”.
pixwell_single_like(); ?>




















Imi pare rau cand vad asemenea cazuri si chiar cred ca ar trebui ca noi oamenii sa ne implicam mai mult in vietiile celor ce se vede ca sufera.