Concertul de Anul Nou va fi dirijat în 2015 de dirijorul indian Zubin Mehta şi va putea fi urmărit în peste 80 de ţări, a informat miercuri, printr-un comunicat, Sony Classical.
„Prin această nouă invitaţie, orchestra aduce un omagiu nu numai unuia dintre principalii dirijori ai timpului nostru, ci şi marelui umanist Zubin Mehta. Va fi pentru a cincea oară când maestrul Mehta va fi pe podium, aşa cum s-a întâmplat şi la concertele de Anul Nou din 1990, 1995, 1998 şi 2007”, se transmite prin comunicatul menţionat mai sus.
pixwell_single_like(); ?>



















Lasă un comentariu